Vysoká cena luxusným kúskom právom patrí: Presvedčte sa o tom v dychberúcom videu!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Každá milovníčka módy a nakupovania sa už určite zamýšľala, prečo sú luxusné topánky či kabelky také drahé, že si ich môže dovoliť len hŕstka „vyvolených“. Vo väčšine tieto úvahy rýchlo ukončíme s konštatovaním, že vlastne platíme za značku. Hoci to v niektorých prípadoch môže byť dôvodom, v skutočnosti sú luxusné kúsky drahé preto, lebo za nimi stoja hodiny kvalitnej ručnej práce. Francúzsky módny dom Dior na svojej stránke zverejnil zaujímavé video, ktoré zachytáva vznik a výrobu klasických čiernych lodičiek. Na záberoch môžete vidieť, že ide o skutočnú alchýmiu. Najprv sa nakreslí predbežný návrh topánky, potom sa vystrúha kopyto, na ktorom topánka vznikne. Vzápätí sa vyformuje podpätok, vyberie sa materiál a šikovní remeselníci topánku dokončia podľa vopred určeného postupu. Dbajú pri tom aj na najmenšie detaily, pretože každý kúsok musí byť viac než len dokonalý.

Navrh topanky

Zdroj: Základom úspechu je návrh topánky, ktorý sa kreslí ručne.

Podpätok

Zdroj: Remeselníci dbajú pri výrobe topánok na každý detail.

Ďakujeme za vaše názory

Fotka